Kudy k nám


Autem

Příjíždíte-li od Prahy po dálnici D1, sjeďte na 162. kilometru na Velkou Bíteš a pokračujte dle značek až do Tišnova. V Tišnově se na kruhovém objezdu dejte vlevo a příští obec je Předklášteří. Zde sledujte místní značky hnědé barvy s vyznačeným směrem na klášter. Při cestě z Brna vyjeďte směrem na Svitavy (a Hradec Králové) po silnici číslo 43, za obcí Česká je značený sjezd na Tišnov (silnice 385). Pokračujte přes Kuřim do Tišnova a na kruhovém objezdu pokračujte rovně do Předklášteří.

Cisterciačka na kole

Vlakem

Vlakové nádraží v Tišnově je od kláštera vzdálené přibližně jeden a půl kilometru. Stanice Tišnov leží na hlavní trase Praha-Havlíčkův Brod-Brno, je zařazena do krajského systému integrované dopravy IDS JMK (trasa S3) a staví zde i rychlíky. Z nádraží se ke klášteru dostanete buď pěšky po modré turistické značce nebo můžete využít linkové autobusy IDS JMK (čísla 163, 334, 335, 336), které zastavují přímo před vlakovou stanicí.

Autobusem

Autobusová zastávka Předklášteří, obecní úřad je přímo naproti vchodu do klášterního areálu. Staví zde autobusy Integrovaného dopravního systému jihomoravského kraje. Pro vyhledání optimálního spojení můžete použít například portál jízdních řádů.

Pěšky (po turistických stezkách)

Přehled o značených turistických stezkách v našem okolí si můžete udělat z této mapy. Asi nejznámější je červená trasa údolím Svratky procházející Tišnovem, na které se určitě nudit nebudete. Za zmínku stojí např. Brněnská přehrada, hrad Veveří nebo hrad Pernštejn. Z této červené stezky můžete v Tišnově přejít na modrou, nebo kousek za Tišnovem (jdete-li směrem z Brna) na zelenou a po obou dojdete až ke vstupu do klášterního areálu.